ET
Tagasi

A Desirable Employer Listens to Employees and Boosts Promotions

28 March 2019
Autor: Egle Merbach, Brand and Communications Manager
Jaga seda artiklit:
„Olukorras, kus IT-sektoris on võimalik hästi teenida sõltumata sellest, millise ettevõtte heaks töötatakse, muutuvad ettevõtte lisaväärtused ja arenguvõimalused aina olulisemaks. Töö peab pakkuma mõtteerksust ja väljakutseid – ja seda suudame me Playtechis pakkuda.“

On March 28th, 2019, Delfi Ärileht published an article about work life at Playtech Estonia. Topics such as what makes an employer desirable and what really motivates employees were discussed with our HR Director Triin Sikkal and Head of Infrastructure Mait Vaiksaar.

Read the published article here (in Estonian):  

Ihaldusväärne tööandja kuulab töötajaid ja innustab karjäärilende

Eesti võib uhkust tunda suurima ükssarvikute arvu üle elaniku kohta. Üks neist on Tartus loodud idufirma, mis on kasvanud suurimaks tarkvaraarendusfirmaks Eestis, pakkudes tööd 650-le 24 eri rahvusest inimesele. Just sellise eduloo läbi teinud Playtech püsib kindlalt ka Eesti ihaldusväärseimate tööandjate esikümnes.

Kui Playtechile 20 aastat tagasi alus pandi, polnud sõna idufirma veel olemas. Veeb oli alles pead kergitamas, kui Tartu tudengitel tekkis mõte internetimänge luua. Idee tabas naelapead ja investorite abiga kasvas ettevõte turuliidriks, hakates pakkuma tarkvara ja tehnilist tuge maailma juhtivatele mänguoperaatoritele.

Kuigi Playtechi grupil on üle maailma 6000 töötajat, asub üks tähtsamaid arenduskeskusi endiselt Eestis, kus Playtechi infrastruktuuri äriüksuse juhi Mait Vaiksaare sõnul professionaalseid väljakutseid jagub.

Ettevõtte toodete portfoolio on lai, alustades spordiennustustest, loteriist ja bingost, lõpetades pokkeri ja kasiinomängudega internetis, kus mängitakse Playtechi platvormil 15 miljardit mängu kuus. Lisaks jookseb Playtechi tarkvaral 30 000 mänguautomaati üle maailma.

 „Kõik tooted asuvad meie enda arendatud multifunktsionaalsel platvormil, millega on omakorda võimalik integreerida väliseid süsteeme. Teeme palju koostööd riiklike regulaatorite ja operaatoritega, mis pakub huvitavaid tehnoloogilisi väljakutseid,“ tutvustas Vaiksaar ettevõtte tegevuse mastaape.


Erinevuste sünergia

Töötajate 24 eri riigi taust ning inglise keel töökeelena on Playtechi personalidirektori Triin Sikkali hinnangul loonud ideaalsed tingimused nii maailmatasemel teenuse pakkumiseks kui dünaamiliseks organisatsioonikultuuriks. Õhkkond kontoris on väga avatud erinevatest suundadest tulijatele ja ideedele.

„Nii jõuavad meieni eri maade head praktikad ja kõrgtasemel teadmised, rikkalikust töökultuurist rääkimata,“ rääkis Sikkal ja lisas, et värbamisel otsitakse ennekõike ettevõtte väärtustega klappivaid inimesi, päritoluriik ei ole määrav.

Pere- ja spordisõbralikkus on DNA-s

Kuna töötajate panust väärtustatakse kõrgelt, on ettevõttel kombeks tänada pühendumuse eest ka töötajate perekonda. Nii näiteks on töötajad jõulupeole oodatud kaaslasega ning kevadgrillile kogu perega.

„Me näeme suurt väärtust selles, kui ka töötajate lähedased puutuvad meie töökultuuri ja kolleegidega kokku,“ selgitas Vaiksaar ja lisas, et sageli kujuneb tööga käsikäes ka eraelu, sõbrad ja hobid. Näiteks on tema ise – 15 aasta eest tudengina idufirmasse tööle tulnud mehest on kasvanud kolme lapse isa ja äriüksuse juht, kel tublisti kolleegidest sõpru ning üheskoos võetakse aktiivselt osa firmaüritustest.  

Kõigi ettevõtmiste puhul on võtmetähtsusega töötajate kuulamine. „Me teeme asju, mida töötajad ise soovivad ja milleks initsiatiivi üles näitavad,“ rõhutas Sikkal töötajakesksust personalitöös ja tõi näite, et ettevõttel juba 10 aastat oma spordiürituste sari Playthlon, kuna töötajaskond peab oluliseks aktiivseid eluviise. Samuti tegutsevad ettevõtte kulul pallimängude, suusatamise ja discgolfi spordigrupid, mille tegevust veavad oma töötajad.

Viimastel aastatel on fookusesse võetud ka töötajate vaimne tervis. „Kuna tegutseme väljakutsuvas ja kiiresti muutuvas ärikeskkonnas, siis tahame, et töötajad oskaksid stressirohkemates olukordades toime tulla,“ selgitas personalidirektor, tuues näitena sel kevadel toimuvad regulaarsed vaimse tervise loengud.

Hinnatud nii Gurud kui praktikandid

Playtechi töötaja keskmine staaž on 6 aastat ning suisa 26 protsenti töötajatest olnud firma ridades vähemalt 10 aastat. Lisaks aunimetusele Guru kaasneb sellise staažiga mitmeid hüvesid nagu reisitšekid ja lisapuhkus.

„Loomulikult ootame Playtechi ridadesse ka innovaatilise mõtlemisega noori IT-spetsialiste, kelle jaoks on meil loodud põhjalik praktikaprogramm, mille edukamad läbijad saavad kutse tööle tulla,“ ütles Sikkal.


Vaiksaar lisas, et ettevõte on tööülesannete korraldamisel küllaltki paindlik, andes võimaluse töötada ka õpingute kõrvalt. „IT-alal on reaalsed arengud tihtipeale nii kiired, et kooliharidus võib nende kõrvalt jääda pisut teoreetiliseks, samas on erialased baasteadmised siiski väga vajalikud,“ tõdes üksuse juht.

Praktika Playtechis pole pelgalt vaatlemine, vaid vastutusrikaste reaalsete erialaste ülesannete lahendamine, kinnitasid nii Sikkal kui Vaiksaar. Teekond praktikandist Guruni on arendav ja karjäärivõimaluste rohke, sest positsioonide täitmiseks vaadatakse kõigepealt ringi oma majas. Nii toimus eelmisel aastal 70 sisemist liikumist.

„Olukorras, kus IT-sektoris on võimalik hästi teenida sõltumata sellest, millise ettevõtte heaks töötatakse, muutuvad ettevõtte lisaväärtused ja arenguvõimalused aina olulisemaks. Töö peab pakkuma mõtteerksust ja väljakutseid – ja seda suudame me Playtechis pakkuda,“ lubas Vaiksaar.


„Me näeme suurt väärtust selles, kui ka töötajate lähedased puutuvad meie töökultuuri ja kolleegidega kokku“

Galerii