Playtech logo

Playtech kolib Tartu kontori endisesse Tartu Postimajja

11 oktoober 2010

Järgmise aasta sügisel plaanib Playtech Estonia oma Tartu kontori kolida endisesse Tartu Postimajja aadressil Vanemuise 7, mille sise- ja välisehitustööd on praeguseks juba alanud. Kogu hoone ehitatakse ettevõtte vajaduste järgi põhjalikult ümber, pidades sealjuures silmas ka sobitumist Tartu südalinna ajaloolisse linnaruumi. Hetkel asub Playtechi Tartu kontor Emajõe ärikeskuse kümnel korrusel.

Playtechi Eesti juht Juha Olavi Korhonen väljendas oma rahulolu uue maja projekti senise progressi osas. „Meil on võimalik oma vajadustele vastavalt kogu hoone nii seest kui väljast uuesti üles ehitada, mis annab võimaluse viia töötingimused täiesti uuele tasemele,“ ütles Korhonen. „Uus kontor saab olema piisavalt ruumikas, et pakkuda avaramat töökeskkonda meie olemasolevatele inimestele, samas on piisavalt varu ka ettevõtte lähiaastate täiendavat kasvu silmas pidades.“

Korhonen kinnitas, et ettevõte väärtustab oma jätkuvat tihedat koostööd Tartu linna ja ülikooliga ning uue silmapaistva kontorihoone kaudu Tartu südalinnas tugevdab Playtech sümboolselt oma seotust veelgi. „Vaatamata sellele, et siinse IT-spetsialistide järelkasvu baasil pole me viimaste aastate jooksul suutnud ettevõttena soovitud mahus kasvada, näeme me siiski ette pikaajalist seotust Tartuga. Siinne elu- ja ettevõtluskeskkond on nii töötaja kui tööandja seisukohalt äärmiselt meeldivad.“

Uue kontori kogupindala saab olema umbes 6800 m2, mida on märgatavalt rohkem praegustest pindadest Emajõe Ärikeskuses. Meeskonnad hakkavad paiknema kokku neljal korrusel, mis võimaldab tööruumi efektiivsemat liigendamist, tagamaks omavahel seotud funktsioonide asumise üksteisele lähemal. Lisaks tööruumidele ehitatakse välja eraldi lõõgastuskorrus, kus hakkab asuma saun, puhkeala ning mängutuba.

Tartu Postimaja ehitati aastal 1995 ning oli tol ajal üks suuremaid taasiseseisvumise järgseid ehitisi Eestis. Viimastel aastatel asusid majas Eesti Posti ning SEB Ühispanga kontorid. Investorfirma Bandwick Investments ostis hoone 2009. aasta detsembris 28 miljoni krooni eest. Lõplik ümberehitusluba väljastati hoonele käesoleva aasta juulikuus.

Playtech on maailma juhtivaid tarkvaratootjaid internetimängude valdkonnas, pakkudes terviklikke lahendusi ja toetavaid teenuseid valdkonna suurimatele era- ja riiklikele mänguoperaatoritele. Playtechi Eesti üksus asub Tallinnas ja Tartus ning on korporatsiooni esimene ja siiani suurim arenduskeskus. Tartu kontoris töötab hetkeseisuga enam kui 400 inimest. Alates 2006. märtsikuust on Playtechi aktsiad noteeritud Londoni börsi alternatiivnimekirjas (AIM).

Tule meile tööle!