Playtech logo

EV100 puhul toimub Playtechi Tartu kontoris enneolematu sisemaraton

02 jaanuar 2018

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeval, 24 veebruaril 2018, toimub Playtechi Tartu kontoris sisemaraton, mis on eriline nii oma vormilt kui ka sisult. Osalema on oodatud kõik, kes soovivad sel päeval end sportlikult ning täiesti ainulaadsel viisil proovile panna.

„EV100 puhul jookseme klassikalist 42,2 km pikkust maratoni täpselt sajal ringil, seega ühe suurepärase ringi iga Isamaa aasta eest,“ selgitas kontorimaratoni ellukutsuja ja peakorraldaja Valdo Kanemägi. „Distantsi kohta saavad kõik osalejad Tartu kesklinnas asuvas Playtechi kontoris läbida kokku 500 korrust nii tõusu kui ka laskumist, mis on kõrguste vahes samaväärne peaaegu kuus korda Suure-Munamäe otsa ja sealt alla jooksmisega.“

Nii suure hulga korrustearvuga rinda pistmine tähendab osalejatele ka enneolematul hulgal trepiastmeid. „Trepiastmeid koguneb arvuliselt 21 000, mis tähendab, et igale joostavale astmele võiks panna ühe putukaliigi, keda arvatakse Eesti looduses elavat,“ oskas Kanemägi tuua võrdluse. Korraldajatele teadaolevalt ei ole maailmas ühtegi teist sarnast maratoni, mis nii palju trepiastmeid endas hõlmab, enne korraldatud.

Kuigi üritusel osalemise riisiko on osaleja enda kanda, märgivad korraldajad raja korralikult suunanoolte ja lintidega, igal korrusel on julgestaja ning iga ringi lõpus ootab osalejaid ka teeninduspunkt.

„Kindlasti ei ole tegemist tavapärase maastikul või linnateedel läbitava maratoniga nii korralduslikus kui ka osalejatele ettevalmistuse ning kohapealse kogemuse mõttes. Siiski idee selle ürituse võimalikkusest, mis sai inspiratsiooni Playtechi Tartu kontoris asuvast siseterviserajast, ning inimvõimete piiride kompimisest, kas tegelikult on ka võimalik nii trepiastmete rohke maraton läbida, toob kindlasti kohale mitmeid huvilisi. Kavatsen ka ise distantsi muidugi läbida,“ sõnas Kanemägi innustavalt.

Registreerimine üritusele on avatud alates 31. detsembrist 2017 e-maili aadressil kontorimaraton@gmail.com. Osalejate arv on piiratud. Osalustasu on 25 eurot ning läheb heategevuseks SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondile.

Rohkem infot ürituse Facebooki lehelt: https://www.facebook.com/kontorimaraton/ 

Tule meile tööle!